Kamera rigs

Nyheder

Producenter

SKU: 4942

EAN: 6941590020457

Producent: SmallRig

SmallRig 4942 CPL & VND 3-5 Filter for GoPro HERO 13/12/11/10 Black

Ny

Designet til GoPro Hero 13/12/11/10 Black med hurtig twist-fastgørelse.

Dobbelt CPL- og VND3-6-filter (ND8-ND32) forbedrer farver og kreative muligheder, forenkler betjening og øger optagelseseffektiviteten.

Flere detaljer

2-7 dage

kr. 549,00 inkl. moms

Yderligere information

SmallRig 4942 CPL & VND 3-5 Filter for GoPro HERO 13 / 12 / 11 / 10 Black.

Filterlinsen er fremstillet af optisk glas med høj opløsning og høj transparens med flerlagsbelægning på begge sider, hvilket sikrer overlegen farvegengivelse.

Denne belægning giver også fordele som modstandsdygtighed over for skimmel, vand og olie, hvilket gør det nemt at rengøre.

ND8-filteret er velegnet til stærkt oplyste scener og reducerer kameraeksponeringen for at give et mere afbalanceret, naturligt billede.

I miljøer med medium lysstyrke giver ND32-filteret øget eksponeringskontrol og forbedrer detaljer og farvegengivelse.

CPL-filteret fjerner effektivt refleksioner på overflader, der ikke er af metal, og forbedrer mætning og kontrast.

Uanset om du fotograferer udendørs eller på vandoverflader, hjælper CPL-filteret med at fange mere realistiske, levende billeder.

Fra stærkt sollys til svagt oplyste miljøer giver dette filtersæt mulighed for bedre lyskontrol, så man opnår de ønskede eksponeringseffekter.

Pakken indeholder

  • 1x CPL & VND 3-5-filter